Odblaski nie od święta - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Odblaski nie od święta

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy wspólnie z uczniami klas mundurowych o profilu policyjnym z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach przekazywali na ręce pieszych elementy odblaskowe. Mundurowi wspólnie z młodzieżą zaangażowaną w akcję "Bezpieczny pieszy - odblaski nie od święta" przypominali, że w mieście czy na wsi, po zmroku pieszy jest niewidoczny i apelowali o zakładanie kamizelek lub opasek odblaskowych.

W czasie przedświątecznym zauważalny jest większy ruch, zarówno pojazdów jak i pieszych. Ma to miejsce zarówno w rejonach galerii handlowych, hipermarketów jak również kościołów. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego poruszając po zmroku w obszarze zabudowanm nie zawsze posiadają ze sobą elementy odblaskowe, a przecież nie każde miejsce jest odpowiednio oświetlone. Wychodząc na przeciw takim problemom policjanci prowadzą akcję "Bezpieczny pieszy - odblask nie od święta". Wczoraj włączyła się w nią młodzież z klas mundurowych o profilu policyjnym z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Stróże prawa wspólnie z uczniami na ulicy Jana Pawła II w Kielcach oraz Placu Najświętszej Maryi Panny przekazywali pieszym odblaski. Przypominali, że po zmroku, poza obszarem zabudowanym, w miejscach gdzie nie ma chodnika lub drogi dla pieszych każdy pieszy musi korzystać z elementów odblaskowych. Apelowali również aby nie zapominać o nich zawsze, również w mieście bo pieszy, którego widzi kierujący jest bezpieczniejszy na drodze niż ten, który ubrany w ciemny strój takiego odblasku nie posiada.

Przeprowadzana akcja spotyka się z dużą aprobatą zarówno ze strony pieszych jak i kierujących. Policjanci już rozdali wiele elementów odblaskowych a wzmożone działania będą prowadzone do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5
  • zdjęcie poglądowe #6
  • zdjęcie poglądowe #7
  • zdjęcie poglądowe #8