Lekcja bezpieczeństwa z najmłodszymi - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Lekcja bezpieczeństwa z najmłodszymi

Wczoraj policjantka kieleckiej drogówki wraz z dzielnicowym Komisariatu Policji II w Kielcach spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 20. Mundurowi przypominali o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeństwa osobistego dzieci oraz zasad ruchu drogowego.

Wczoraj kieleccy policjanci przeprowadzili spotkania z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej nr 20 w Kielcach. Motywem przewodnim wizyty funkcjonariuszy była tematyka związana z bezpieczną drogą do i ze szkoły. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, aktywnie współpracowały i ochoczo brały udział w scenkach dotyczących bezpieczeństwa przygotowanych przez mundurowych. Spotkanie to miało na celu uzmysłowić najmłodszym jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. W rytm piosenki „pan policjant porządku pilnuje, przechodniów na pasach kontroluje…” stróże prawa uczulili małych uczestników ruchu drogowego o konieczności zachowania czujności na drogach. W formie zabawy funkcjonariusze przypomnieli uczniom także numery alarmowe. Podczas zajęć część dzieci wsiadała „za kierownicę” autochodzików, inne osoby wcielały się w postać pieszych i wspólnie z mundurowymi inscenizowali różne zagrożenia drogowe, z którymi najmłodsi doskonale sobie radzili.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Kielcach wykazali się dużą wiedzą w zakresie ruchu drogowego co bardzo ucieszyło funkcjonariuszy. Forma zabawy jest jednak najlepszą formą przekazywania wiedzy dzieciom. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał od policjantów przedświąteczny upominek.

Opr. IŁ

Źródlo: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3