Bezpieczny pieszy – czyli odblask nie od święta - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny pieszy – czyli odblask nie od święta

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy od minionego tygodnia, patrolując rejony kościołów przekazują na ręce niechronionych uczestników ruchu drogowego elementy odblaskowe. Akcja została zorganizowana w trosce o bezpieczeństwo, ponieważ widoczny pieszy to pieszy bezpieczny.

Okres przedświąteczny to większy ruch pieszych w rejonie kościołów. Najczęściej są to godziny poranne i wieczorowe, kiedy to odbywają się roraty lub rekolekcje, a na drogach nadal jest ciemno i piesi są niewidoczni dla kierujących. Policjanci z kieleckiej drogówki dbając o ich bezpieczeństwo zorganizowali akcję pn. „Bezpieczny pieszy – czyli odblask nie od święta”. Funkcjonariusze w trakcie służby zatrzymują się w rejonach kościołów i rozdają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe, by Ci byli widoczni. Akcja prowadzona jest od minionego tygodnia i wzmożone działania będą trwać do Świat Bożego Narodzenia.

Kielecka drogówka przypomina!

Pieszy korzystający z elementów odblaskowych jest widoczny z odległości ok. 150 m, a gdy ich nie posiada, wówczas jest widziany zaledwie z odległości ok. 30-40 m. To pokazuje, że nawet niewielki odblask może realnie uratować komuś życie!

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3