Zakończenie akcji „Bezpieczne Pierwszaki” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Zakończenie akcji „Bezpieczne Pierwszaki”

W dniach 6 - 15 grudnia 2017 r. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie ze Starostą Kieleckim i Członkami Zarządu Powiatu Kieleckiego odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe na terenie powiatu, by w ramach akcji „Bezpieczne Pierwszaki” podarować najmłodszym uczniom kamizelki odblaskowe oraz słodkie upominki. Wspólna akcja starostwa i policjantów miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na naszych drogach i została sfinansowana z środków otrzymanych przez Starostwo Powiatowe za zajęcie I miejsca w programie „Bezpieczne Świętokrzyskie”.

W minionym tygodniu odbyły się ostatnie spotkania z dziećmi w ramach wspólnej akcji Starosty Kieleckiego i policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pod nazwą „Bezpieczne Pierwszaki”. W ramach organizowanych spotkań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy przybliżali wszystkim uczniom z klas pierwszych z terenu powiatu zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przypominali między innymi jak należy przechodzić przez jezdnię, dlaczego trzeba się rozglądać w lewo i prawo nawet wówczas, gdy na sygnalizatorze jest światło zielone oraz kiedy pojazdy policji, straży pożarnej i pogotowia są uprzywilejowane. Pierwszaki za każdym razem zaskakiwały wiedzą i pomysłowością a specjalnym gościem prelekcji był koziołek Spoko, maskotka świętokrzyskich funkcjonariuszy. W tym tygodniu wspólne delegacje przedstawicieli kieleckiej policji i starostwa odwiedziły szkoły podstawowe z gminy Daleszyce, Bieliny, Raków, Sitkówka - Nowiny, Łagów, Łopuszno, Chęciny, Zagnańsk, Nowa Słupia, Strawczyn, Bodzentyn, Piekoszów, Mniów, Miedziana Góra i Masłów.

Na zakończenie każdej prelekcji pierwszaki od przedstawicieli starostwa oraz policjantów otrzymywali kamizelki i szelki odblaskowe oraz słodkie upominki.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach