„Kobieta za kierownicą łagodzi obyczaje” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„Kobieta za kierownicą łagodzi obyczaje”

Świętokrzyscy policjanci przeprowadzili akcję pn. „Kobieta za kierownicą łagodzi obyczaje”. Działania prowadzone były przez funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego. Od rana policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych, wręczali kobietom - kierowcom kwiaty oraz drobne upominki, nagradzając je w ten sposób za właściwą postawę i bezpieczne zachowanie na drodze.

Z okazji Święta Kobiet, jak co roku policjanci  przeprowadzili akcję prewencyjno – profilaktyczną skierowaną głównie do kobiet – kierowców. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej w Kielcach od kilku dni skrzętnie się do niej przygotowywali. Od samego rana mundurowi wręczali upominki podczas kontroli drogowych wszystkim kierującym kobietom, przypominając jednocześnie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Policjanci  starali się w ten sposób zachęcić Panie do doskonalenia swojej wiedzy z zakresu ruchu drogowego i umiejętności kierowania pojazdami.
Stróże prawa zaangażowani w akcję spotkali się z dużą aprobatą ze strony kontrolowanych kobiet. Panie nie kryły swojego zaskoczenia oraz zadowolenia z niespodzianek. Niewątpliwie tego typu akcje są okazją do zwrócenia uwagi na zagrożenia w ruchu drogowym, a wczorajsze miłe spotkania z policjantami utkwią Paniom w pamięci, a tym samym pozwolą nie zapominać o przepisach ruchu drogowego.