Seniorze nie daj się oszukać, dbaj o swoje bezpieczeństwo. - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Seniorze nie daj się oszukać, dbaj o swoje bezpieczeństwo.

Kieleccy policjanci w sobotni poranek spotkali się z seniorami w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, gdzie Polski Zarząd Diabetyków zorganizował spotkanie na temat oszustw metodą „na wnuczka” oraz zasad bezpieczeństwa na drodze.

Funkcjonariusz Komisariatu Policji II w Kielcach wraz z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach spotkali się z seniorami na auli w Świętokrzyski Centrum Onkologii w Kielcach. Mł. asp. Anita Biesaga omówiła przykładowe działania przestępców przy oszustwach, wymuszeniach i kradzieżach metodą „na wnuczka”.

Omawiane działania sprawców miały na celu uświadomienie oraz pokazanie seniorom właściwego sposobu zachowania i reagowania w razie napotkania osób chcących wykorzystać ich nieostrożność. Uczulono słuchaczy na przestrzeganie zasad ostrożności podczas pobytu w szpitalach, ośrodkach leczniczych lub sanatoriach. Szczególną uwagę zwrócono na kradzież rzeczy osobistych w takich miejscach.

Natomiast policjant kieleckiej drogówki sierż. Krzysztof Szczepanik omówił zasady bezpieczeństwa na drodze oraz algorytm postępowania podczas zdarzenia drogowego. Przypomniał, że pieszy jako uczestnik drogi ma nie tylko prawa, ale również obowiązki. Funkcjonariusz przedstawił także najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem pieszego.

Na koniec spotkania policjanci przypomnieli o obowiązku i znaczeniu noszenia elementów odblaskowych. Uczestnikom rozdano opaski odblaskowe, poradniki A B C Kierowca-Alkohol-Narkotyki oraz poradniki pieszego.

 

Opr K.Sz.

Źródło: KMP Kielce