Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych

19 listopada obchodzony był Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. W związku z tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzili działania profilaktyczne, mające na celu uświadamianie kierowców, że wypadki zdarzają się przez nierozważne zachowania na drodze, brawurę i brak wyobraźni.

Policjanci kieleckiej drogówki już od minionego piątku prowadzili akcję profilaktyczną w ramach Światowego Dnia Ofiar Wypadków Drogowych. Rozpoczęli od spotkania z młodzieżą z jednej z kieleckich liceów, gdzie wraz z zaproszonym gościem opowiadali o najczęstszych przyczynach zdarzeń drogowych oraz przypomnieli jakie mogą być ich skutki. W sobotę i niedzielę, funkcjonariusze podczas prowadzonych kontroli przypominali kierującym jak ważne jest bezpieczeństwo na drogach. Pomimo zaostrzenia przepisów ruchu drogowego, nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie nadal są jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w których uczestnicy odnoszą ciężkie obrażenia ciała lub pozostawiają życie na drodze. W  związku z tym policjanci apelowali do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie ostrożności na drodze.

Funkcjonariusze kieleckiej drogówki przypominają, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, czyli także od Ciebie!

 

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5
  • zdjęcie poglądowe #6