Lekcja bezpieczeństwa z pierwszakami - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Lekcja bezpieczeństwa z pierwszakami

Wczoraj po raz kolejny w galerii odbyło się spotkanie w ramach akcji organizowanej przez Echo Dnia „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły” dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z powiatu kieleckiego. Najmłodsi mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa na drodze, nad wodą oraz w gospodarstwie rolnym pod czujnym okiem ekspertów z Krusikowa, Straży Pożarnej oraz Policji.

Na ulicy Bezpiecznej, wspólnie z Profesorem Bombą i jeżem Edkiem, pierwszaki poznawały zasady bezpiecznego zachowania na drodze, nad wodą oraz w gospodarstwie rolnym. Jako pierwsi o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym opowiadali mieszkańcy Krusikowa. Przed nierozważnym zachowaniem nad wodą, czy jak zachować się w razie pożaru instruowali Strażacy. Kolejne wystąpienie należało do policjantek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, które w ramach akcji, pod okiem jeża Edka uczyły bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariuszki wspólnie z ochotnikami- pierwszakami, przypominały jak należy przechodzić przez jezdnię, dlaczego należy się rozejrzeć. Następnie mundurowe pokazały i  omówiły gesty policjanta stojącego na skrzyżowaniu i kierującego ruchem. Na koniec spotkania policjantka wspólnie z pierwszakami, kierowała ruchem w rytm muzyki, przez co najmłodsi mogli się wcielić w rolę policjanta. 

Na zakończenie każdej lekcji, odbywa się klasówka, tak było również i wczoraj. Reprezentanci każdej z klas, które przyjechały na spotkanie, musiały odpowiedzieć na pytania zadawane przez ekspertów. Każdy uczestnik egzaminu zdał go pozytywnie i otrzymał upominki od organizatorów.

 

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5