W Lechowie odrobili już lekcję z bezpieczeństwa - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

W Lechowie odrobili już lekcję z bezpieczeństwa

Świętokrzyscy policjanci wspólnie z samorządem Gminy Bieliny, rozpoczęli cykl spotkań, które odbędą się w 6 miejscowościach na terenie gminy Bieliny pn. „Widoczni- przezorni - bezpieczni”, w ramach projektu współfinansowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W projekcie udział wzięli policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach oraz strażacy, którzy odwiedzili na pierwszym spotkaniu mieszkańców Lechowa. W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lechowie policjanci utrwalali wiedzę  uczestników spotkania związaną z unikaniem zagrożeń związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Funkcjonariusze z Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach przeprowadzili profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po projekcji autorskiego filmu Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze” oraz prezentacji multimedialnych policjantki omówiły najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem pieszych, wskazując na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Mundurowe poruszyły również kwestie związane zachowania się na drogach  osób starszych, które nie zawsze są widoczne, ponieważ nie noszą elementów odblaskowych.

Wszystkich uczestników spotkania przedstawiciele samorządu Gminy Bieliny obdarowali elementami odblaskowymi, a uczestnicy spotkania zapewnili policjantów że będą z nich korzystać.

 

Opr. AZB/MB

Źródło: KWP w Kielcach

Foto: Policja / UG w Bielinach

  • policjantki w trakcie spotkania
  • policjantki w trakcie spotkania
  • w trakcie szkolenia
  • W trakcie akcji
  • Policjanci w trakcie działań profilaktycznych
  • Policjanci w trakcie działań profilaktycznych