Kolejna odsłona „Pierwszaków” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kolejna odsłona „Pierwszaków”

Wczoraj w jednej z kieleckich galerii odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji Echa Dnia „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z profesorem Bombą, jeżem Edkiem, pszczółką Kruszynką, trzmielem Okruszkiem oraz kieleckimi strażakami edukowali pierwszoklasistów jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak należy się zachowywać nad wodą oraz w gospodarstwie.

„Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły” to akcja edukacyjna dla uczniów pierwszych klas z miasta Kielce i powiatu kieleckiego, w ramach których najmłodsi poznają zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. We wczorajszej akcji udział wzięli dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Kielcach oraz policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Mundurowi przybliżyli najmłodszym zasady poruszania się po drogach, a wybrani, spośród pierwszaków, przyszli policjanci pokazali jak powinno wyglądać prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Po omówieniu tych zasad funkcjonariusze wytłumaczyli dzieciom jak wyglądają i co oznaczają gesty policjanta stojącego na skrzyżowaniu, który kieruje ruchem. Wspólnie z mundurową z kieleckiej drogówki każdy pierwszak mógł sam wcielić się w rolę policjanta i sprawdzić czy on też potrafiłby wykonywać takie ruchy.

Jak każda lekcja i ta zakończyła się egzaminem. Reprezentanci każdej z klas, które przyjechały na spotkanie, musieli odpowiedzieć na pytania zadawane przez ekspertów oraz pokazać, że uważnie słuchali lekcji.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach