Wspólnie o bezpieczeństwie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Wspólnie o bezpieczeństwie

Wczoraj w zespole szkół w Wolicy policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z pracownikami KRUS przeprowadziły prelekcje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci z kieleckiej drogówki prowadzą wspólną akcję profilaktyczno-edukacyjną wraz z przedstawicielami KRUS Odział Regionalny w Kielcach. Wczoraj spotkali się z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Wolicy. Mundurowe zwróciły uwagę na bezpieczeństwo na drodze, najmłodszym przypominając między innymi zasady obowiązujące w czasie przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po lewej stronie pobocza w przypadku braku chodnika oraz  korzystania z elementów odblaskowych po zmroku. Funkcjonariuszka poruszyła zagadnienia jazdy na jednośladach oraz odpowiedzialności za popełnianie czynów karalnych. Wystąpienie wzbogaciły spotu profilaktyczne. Przedstawicielka KRUS w Kielcach rozmawiała o pracach, które w gospodarstwie mogą wykonywać dzieci i młodzież oraz jakie konsekwencje może nieść za sobą nierozważne zachowania.

Wspólnie prowadzone akcje policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wraz z przedstawicielami kieleckiego KRUSu mają na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń, które mogą ich spotkać w codziennym życiu. Tym samym nadrzędnym celem jest dążenie do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych oraz wypadków w gospodarstwie rolnym.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe