Bezpieczny uczeń w Belnie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny uczeń w Belnie

Data publikacji 07.11.2017

Wczoraj funkcjonariuszki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej w Belnie, gdzie poprowadziły lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

Funkcjonariuszki podczas spotkania z dziećmi klas 0-3, przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych zarówno to z sygnalizacją świetlną jak i bez, oraz którą stroną jezdni należy się poruszać jeśli nie mamy chodnika.  Prelekcja została wzbogacona o zajęcia praktyczne w mini miasteczku Autochodzik, dzięki któremu najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogli uczyć się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W trakcie przeprowadzonych zajęć przypomniano numery alarmowe, pod które należy dzwonić żeby szybko wezwać pomoc. 

Starsi uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego w ramach działań kieleckiej drogówki ,,Bezpieczny rowerzysta”. W czasie zajęć policjantki korzystały z różnych prezentacji multimedialnych, dzięki którym młodzież nie tylko mogła posłuchać jak powinni się zachowywać na skrzyżowaniach, ale również mogli się przenieść na wirtualne skrzyżowania.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazali się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał drobne upominki, w postaci książeczek edukacyjnych o bezpieczeństwie oraz opaskę odblaskową.

 

Opr. MP

Źródło: WRD KMP w Kielcach

  • policjantki w trakcie spotkania #1
  • policjantki w trakcie spotkania #2
  • policjantki w trakcie spotkania #3
  • policjantki w trakcie spotkania #4
  • policjantki w trakcie spotkania #5