Niecodzienni goście w szkole - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Niecodzienni goście w szkole

Data publikacji 30.10.2017

W miniony piątek w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczym w Kielcach, odbyły się zajęcia z policjantką z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Koziołkiem Spoko. Lekcje dotyczyły nie tylko bezpieczeństwa na drodze, funkcjonariuszka dawała również cenne rady jak zachować się w przypadku kontaktu z osoba obcą.

W związku z prowadzonymi działaniami pod nazwa "Bezpieczne Świętokrzyskie" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" policjantka z kieleckiej drogówki odwiedziła Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach. Wspólnie z mundurową, wiedzę jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, którą strona drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika, czy dlaczego warto nosić odblaski pomagał przekazywać najmłodszym Koziołek Spoko. Niecodzienny funkcjonariusz wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci, a w nagrodę za ich aktywność na lekcji na ręcę każdego dziecka przekazał czterolistną kończynkę, którą oprócz tego, że na pewno przyniesie im szczęście, po zmroku będzie świecić odblaskowo.

            Policjantka z kieleckiej drogówki młodzieży zebranej na spotkaniu przypomniała, że aby poruszać się quadami, skuterami czy motocyklami należy posiadać stosowne uprawnienia do kierowania pojazdami oraz omówiła możliwe skutki nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

            Każde ze spotkań miało na celu zwiększenie wiedzy dzieci i młodzieży, a co za tym idzie zwiększenie ich bezpieczeństwa na drogach. W związku z nastaniem pory jesiennej oraz licznymi zdarzeniami z udziałem pieszych policjantka na zakończenie przypomniała znaczenie pojęcia ,,niechroniony uczestnik ruchu drogowego" oraz zaapelowała o rozwagę na drodze.

 

Opr. JŻ

 

  • Policjantka w trakcie spotkania #1
  • Policjantka w trakcie spotkania #2
  • Policjantka w trakcie spotkania #3
  • Policjantka w trakcie spotkania #4
  • Policjantka w trakcie spotkania #5
  • Policjantka w trakcie spotkania #6