Zdrowo i bezpiecznie z jeżem Edkiem - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Zdrowo i bezpiecznie z jeżem Edkiem

Data publikacji 30.10.2017

Po raz kolejny w jednej z kieleckich galerii odbyło się spotkanie w ramach akcji Echa Dnia „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z jeżem Edkiem przekazywały dzieciom wiedzę z szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Edukacja na rzecz bezpieczeństwa jest bardzo ważna, zwłaszcza dla dzieci, które dopiero zaczynają szkołę. Dzisiaj w jednej z kieleckich galerii policjantki z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z profesorem Bombą, jeżem Edkiem oraz przedstawicielami straży pożarnej i KRUS-u przeprowadziły lekcje o bezpieczeństwie. Pierwszaki dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz dlaczego niewolno przyjmować prezentów od osób obcych.  Ponadto po dzisiejszej lekcji na pewno nie będą miały problemów z poruszaniem się po skrzyżowaniu gdy ruchem kieruje policjant. W rytm muzyki wszystkie pierwszaki nauczyły się gestów policjanta oraz same spróbowały swoich sił w tym zakresie.

 

       Na zakończenie spotkania odbyła się klasówka z poznawanych zasad bezpieczeństwa. Pierwszaki po raz kolejny zdały ją celująco i otrzymały upominki od organizatorów spotkania.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • policjantki w trakcie spotkania #1
  • policjantki w trakcie spotkania #2
  • policjantki w trakcie spotkania #3
  • policjantki w trakcie spotkania #4
  • policjantki w trakcie spotkania #5
  • policjantki w trakcie spotkania #6