Ty tez możesz pomóc, czyli Dzień Dawcy Szpiku - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Ty tez możesz pomóc, czyli Dzień Dawcy Szpiku

Data publikacji 30.10.2017

Dzień Dawcy Szpiku – pod taką nazwa odbyła się wczoraj w jednej z kieleckich galerii handlowych akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. W wydarzenie włączył się Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, popierając tego rodzaju inicjatywy, które ratują życie.

Tylko w Polsce praktycznie co godzinę ktoś słyszy diagnozę: nowotwór krwi, i w wielu przypadkach tylko przeszczep szpiku daję szanse na życie. Dlatego bardzo ważne jest organizowanie przedsięwzięć, które promują rejestrację w bazie dawców ale również wyjaśniają na czym polega oddawanie szpiku. Podczas spotkania policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziła również prelekcję na temat widoczności na drodze. Podkreślała rolę elementów odblaskowych oraz zwracała uwagę dlaczego piesi nazywani są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

W czasie spotkania funkcjonariuszka apelowała do kierujących o rozwagę podczas korzystania z dróg oraz zachowanie szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych. Przypominając, że tylko w ubiegłym tygodniu na drogach miasta Kielce i powiatu kieleckiego doszło do ok. 18 wypadków, w których rannych zostało 21 osób, w tym dwóch nieletnich.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • Ty tez możesz pomóc, czyli Dzień Dawcy Szpiku #1
  • Ty tez możesz pomóc, czyli Dzień Dawcy Szpiku #2
  • Ty tez możesz pomóc, czyli Dzień Dawcy Szpiku #3
  • Ty tez możesz pomóc, czyli Dzień Dawcy Szpiku #4