„Bezpieczna + Muzyczna” – czyli gala o bezpieczeństwie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„Bezpieczna + Muzyczna” – czyli gala o bezpieczeństwie

Wczoraj w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Kielcach odbyła się uroczysta gala dotycząca bezpieczeństwa, zorganizowana przez dyrekcję szkoły oraz kadrę pedagogiczną. W koncercie uczestniczyli uczniowie ze szkół z terenu powiatu kieleckiego oraz policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Wczoraj w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej kadra pedagogiczna oraz uczniowie w sposób bardzo kreatywny i twórczy przedstawili problem nałogów jakie mogą dotknąć się dzieci i młodzież. W autorskich piosenkach oraz spektaklu przestrzegali przed sięganiem po używki, promowali zdrowy styl życia oraz przede wszystkim zachęcali do przeciwstawienia się „wszystkiemu co złe”. Prowadzący galę podkreślali, że „Nałogi niszczą życie, pasje, rodzinę, wszelkie wartości. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak temu przeciwdziałać”. Po występie artystycznym policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziła prelekcję dotyczącą między innymi bezpieczeństwa w wirtualnym świecie oraz w rzeczywistości. Wypowiedź wzbogaciła piosenka „Necio w Internecie”, z której dzieci mogły dowiedzieć się jakie zagrożenia mogą ich spotkać, gdy korzystają z tzw. sieci. Nie zabrakło również kwestii związanych z kontaktem z osoba obcą. Funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach rozmawiały z dziećmi o widoczności na drodze po zmroku. Najmłodsi dowiedzieli się z jakiej odległości kierujący widzi pieszego, który nie ma elementów odblaskowych oraz z jakiej odległości pieszy jest widoczny gdy z nich korzysta. Funkcjonariuszki podpowiadały, gdzie zakładać odblask żeby być lepiej widocznym oraz po której stronie należy się poruszać w przypadku braku chodnika. Ku przestrodze przed nierozważnym wchodzeniem na jezdnię, mundurowe wyświetliły film obrazujący drogę hamowania pojazdu osobowego oraz pojazdu ciężarowego na śliskiej nawierzchni.     

Na zakończenie gali „Bezpieczna + Muzyczna” ogłoszono wyniku konkursu plastycznego „Mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystam z Internetu”, którego celem było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów „sieci”. Wszyscy uczestnicy spotkania, aby być lepiej widocznym na drodze, otrzymali od policjantek odblaskowe opaski i zawieszki.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5
  • zdjęcie poglądowe #6
  • zdjęcie poglądowe #7