Bezpiecznie w Obicach - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie w Obicach

Data publikacji 26.10.2017

Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziły wczoraj uczniów w Zespole Szkół w Obicach. Podczas spotkania profilaktycznego poruszono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odpowiedzialność prawna osób nieletnich.

W ramach prowadzonej akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo prze cały rok szkolny” funkcjonariuszki poruszyły tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Najmłodsi uczestnicy spotkania mogli przypomnieć sobie zasady zachowania na drodze z wykorzystaniem miasteczka edukacyjno-profilaktycznego Autochodzik. Przypomniano, jak należy bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych to z sygnalizacją świetlną jak i bez, którą stroną jezdni poruszamy się w przypadku braku chodnika. Dzieci wykazały się dużą znajomością przepisów, czynnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały dużo pytań oraz chętnie opowiadały na zadawane pytania. Starsi uczniowie podczas spotkania rozmawiali na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.  Funkcjonariuszki zapoznały uczniów z takimi pojęciami jak czyn karalny, demoralizacja oraz jakie środki wychowawcze może wobec osoby nieletniej zastosować sąd. Podczas prelekcji młodzież dowiedziała się jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać podczas użytkowania z Internetu, jak się przed nimi chronić oraz jak postępować by samemu nie zostać sprawcą cyberprzemocy.  

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, podkreślając, że należy je zawsze nosić tak aby być widocznym dla kierujących.

Opr. MP

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5
  • zdjęcie poglądowe #6