Bezpieczny przedszkolak - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny przedszkolak

Dzisiaj policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziły dzieci klas 0 oraz przedszkolaków z Zespołu Szkół w Mąchocicach Kapitulnych, gdzie przeprowadziły spotkanie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjantki kieleckiej drogówki po raz kolejny realizują działania w ramach akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród najmłodszych jej uczestników. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.  Prelekcja została wzbogacona o zajęcia praktyczne w miasteczku edukacyjno-profilaktycznym Autochodzik, dzięki któremu poprzez zabawę na pewno lepiej przyswoiły informacje z zakresu zasad ruchu drogowego.  Podczas zajęć funkcjonariuszki podejmowały również tematykę kontaktów z obcymi ,dowiedzieli się jak należy się zachować, gdy ktoś kogo nie znają oferuje im słodycze lub prezenty. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały piosenki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w nagrodę każdy  milusiński otrzymał element odblaskowy, podkreślając że należy je zawsze tak nosić aby być widocznym dla kierujących.

 

Opr. MP

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5
  • zdjęcie poglądowe #6