„Kręci mnie bezpieczeństwo” w Chrustach - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„Kręci mnie bezpieczeństwo” w Chrustach

Dzisiaj policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagnańsku, gdzie przeprowadziły prelekcję na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” policjantki z kieleckiej drogówki rozmawiały z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie pogadanki dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych zarówno to z sygnalizacją świetlną jak i bez, którą stroną jezdni należy się poruszać jeśli nie mamy chodnika. W trakcie prowadzonych zajęć przypomniano numery alarmowe oraz zwrócono uwagę, że nie służą one do zabawy, lecz dzięki nim możemy szybko wezwać pomoc. Prelekcja została wzbogacona o zestaw edukacyjno- profilaktyczny Autochodzik, dzięki któremu poprzez zabawę dzieci kształtują i utrwalają prawidłowe nawyki przydatne w poruszaniu się po drogach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazali się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Na koniec spotkania najmłodsi zaśpiewali piosenki dla dzieci o numerach alarmowych oraz każdy z uczestników otrzymał element odblaskowy, aby był widoczny w porze wieczorowej.

 

Opr. MP

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5