Działania alkohol i narkotyki - podsumowanie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Działania alkohol i narkotyki - podsumowanie

W piątek na drogach województwa świętokrzyskiego Policjanci prowadzili akcję „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem działań było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W takcie przeprowadzonych działań na terenie województwa świętokrzyskiego  dokonano  blisko 9 tys. badań stanu trzeźwości. Ujawniono ponad 20 amatorów jazdy na ,, podwójnym gazie’’, którzy stracili prawa jazdy.

Mimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę po alkoholu.

Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

 

Opr. MB

Źródło: KWP Kielce