Udaremnili nielegalne wyścigi samochodowe - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Udaremnili nielegalne wyścigi samochodowe

Blisko 40 wykroczeń, 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, ujawniony kierowca bez uprawnień oraz zatrzymany nietrzeźwy za kierownicą, to efekt akcji kieleckich policjantów o kryptonimie ,,Pirat’’. Policjanci udaremnili próbę odbycia się nielegalnych wyścigów, które uczestnicy zaplanowali zorganizować na jednej z kieleckich ulic.

W piątkowy wieczór kierowcy blisko 250 ,,podrasowanych’’ samochodów różnych marek, zgromadzili się na jednej z kieleckich ulic. Do zorganizowania nielegalnych wyścigów, zachęcił uczestników z pewnością nie tylko przypływ adrenaliny ale również sprzyjająca pogoda. Wyścigi na drogach publicznych są nielegalne, a osoby biorące w nich udział świadomie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Liczne wykroczenia jakich dopuścili się nieodpowiedzialni  kierowcy, to przede wszystkim przekroczenie prędkości oraz niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Mundurowi skontrolowali ponadto stan trzeźwości kierujących w wyniku czego zatrzymano ,,rajdowca na podwójnym gazie’’ który już stracił prawo jazdy. Alkohol i chęć zaistnienia takiego kierowcy na ,,nielegalnym rajdzie’’ mogła skończyć się tragedią.  

Część uczestników nie zamierzała spokojnie zakończyć tej nocy i w trakcie opuszczania miejsca zgromadzenia, próbowała mocno naciskać na pedał gazu. Jednak policjanci szybko dyscyplinowali nieodpowiedzialnych kierowców wyciągając konsekwencje za ich zachowania.

 

Opr. MB

Źródło: KMP Kielce


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 21.54 MB)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 19.84 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.66 MB