Kolejni uczniowie z uprawnieniami - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kolejni uczniowie z uprawnieniami

W piątek w Szkole Podstawowej w Hucie Starej odbył się egzamin karty rowerowej przeprowadzony przez funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Kolejni uczniowie z naszego powiatu będę cieszyć się swoim pierwszym prawem jazdy.

Policjantki z kieleckiej drogówki od początku września przeprowadziły już kilka egzaminów karty rowerowej. Dzisiaj taki egzamin odbył się w Szkole Podstawowej w Hucie Starej. Uczniowie z klasy szóstej zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu przepisów dotyczących ruchu rowerów i pieszych, znajomości prawidłowych zasad zachowań na skrzyżowaniach oraz znaków drogowych i sygnałów. Na rowerowym torze przeszkód musieli natomiast wykazać się nie tylko umiejętnością jazdy na rowerze ale również zastosowaniem zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce. Funkcjonariuszki rygorystycznie podchodziły do prawidłowości sygnalizowania manewrów oraz upewniania się czy dany manewr można wykonać bez powodowania zagrożenia w ruchu dla innych uczestników.

Na zakończenie spotkania policjantki z kieleckiej drogówki porozmawiały z uczestnikami egzaminu karty rowerowej o odpowiedzialności prawnej za popełniane czyny karalne oraz przypomniały o noszeniu elementów odblaskowych po zmroku.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5
  • zdjęcie poglądowe #6