Bezpieczna droga do przedszkola - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczna droga do przedszkola

Dzisiaj policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziły spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z dziećmi z Przedszkola samorządowego nr 36. Podczas prelekcji najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze oraz dlaczego sami nie mogą się po niej poruszać.

Edukację na rzecz bezpieczeństwa należy rozpoczynać już w najmłodszych latach, w myśl powiedzenia „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”. Tą myślą przewodnią kierowali się dyrekcja i wychowawcy Przedszkola Samorządowego nr 36 zapraszając na prelekcje policjantki z kieleckiej drogówki. Podczas spotkań z dziećmi funkcjonariuszki przypomniały najprostsze zasady przechodzenia przez jezdnię, zarówno na przejściach z sygnalizacją świetlną, jak i przy jej braku. Mundurowe wytłumaczyły również najmłodszym dlaczego należy korzystać z lewej strony pobocza w przypadku braku chodnika oraz po co po zmroku potrzebne są odblaski. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem podczas spotkania.

Na zakończenie prelekcji najmłodsi musieli zdać test i udowodnić, że potrafią bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Egzamin odbył się na miasteczku umiejętności drogowych i wszystkie dzieci zdały go śpiewająco.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4