Pierwsze uprawnienia zdobyte - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Pierwsze uprawnienia zdobyte

Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie odbył się kolejny egzamin karty rowerowej przeprowadzony przez policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Uczniowie zmagali się z testem wiedzy oraz rowerowym torem przeszkód.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, nieważne czy ma 40 czy 10 lat. Dlatego istotne jest edukowanie dzieci już od najmłodszych lat. Możliwość posiadania karty rowerowej, pierwszego prawa jazdy, jest niewątpliwie dużą motywacją dla najmłodszych by nauczyć się przepisów dotyczących ruchu drogowego. Takie uprawnienia zdobyli dziś uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Masłowie. Zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu przepisów dotyczących ruchu pieszych i rowerzystów oraz znajomości znaków, sygnałów, a także zasad zachowania na skrzyżowaniu. Drugim etapem był rowerowy tor przeszkód, gdzie obok umiejętności jazdy na rowerze zdający musieli wykazać się również zastosowaniem wiedzy teoretycznej w praktyce.

Po zakończonym egzaminie i złożeniu gratulacji policjantki z kieleckiej drogówki przypomniały, że w porze jesiennej i zimowej zmierzch zapada wcześniej dlatego należy wieczorem korzystać z elementów odblaskowych dla swojego bezpieczeństwa.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3
  • zdjęcie poglądowe #4
  • zdjęcie poglądowe #5