Z rodzicami o bezpieczeństwie – w ramach działań EDWARD - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Z rodzicami o bezpieczeństwie – w ramach działań EDWARD

Wczoraj policjantki kieleckiej drogówki wspólnie z ratownikami z Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach w jednej z kieleckich szkół przeprowadziły pogadanki profilaktyczne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Spotkanie mieściło się w ramach 24 - godzinnych działań związanych z Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych.

Wczoraj świętokrzyscy policjanci uczestniczyli w spotkaniach z rodzicami w jednej z kieleckich szkół. Podczas wywiadówek szkolnych funkcjonariusze przypominali między innymi o zasadach przyprowadzania i przywożenia dzieci do szkół, podkreślając obowiązek korzystania z fotelików i podstawek ochronnych oraz pasów bezpieczeństwa. Przypomnieli zasady przechodzenia przez jezdnię oraz udzielili cennych wskazówek dotyczących przejazdów na zajęcia rekreacyjne oraz wycieczki szkolne autokarami. W związku z nastaniem pory jesiennej, pogorszeniem się warunków atmosferycznych i szybszym zapadaniem zmroku mundurowe z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach podkreśliły rolę widoczności pieszych na drogach.

Przeprowadzone spotkanie z rodzicami miało na celu zwrócenie ich uwagi zarówno na bezpieczeństwo ich dzieci jak i ich własne, ponieważ dorośli bardzo często dbając o swoje pociechy zapominają, że ich zdrowie i życie jest równie cenne. W związku z obchodami Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych policjanci wskazali również jak ważna jest nie tylko wiedza ale i praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Mundurowi zwrócili uwagę, że w chwili zatrzymania krążenia i utraty czynności życiowych najważniejsze są pierwsze 3 minuty, jeżeli w tym czasie nie zostanie udzielona pomoc osoba poszkodowana może nie mieć już szans na przeżycie.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe #1
  • zdjęcie poglądowe #2
  • zdjęcie poglądowe #3