Kierowco – reaguj na zmiany na drodze! - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kierowco – reaguj na zmiany na drodze!

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności na drodze. Niedostosowanie prędkości i stylu jazdy do panujących, niesprzyjających warunków atmosferycznych prowadzi do powstawania licznych zdarzeń drogowych. Wczoraj na terenie Kielc i powiatu doszło do 4 wypadków i 30 kolizji drogowych. W tych zdarzeniach jedna osoba poniosła śmierć a cztery zostały ranne. Ponadto dwie kolizje zostały spowodowane przez nietrzeźwych kierujących.

Od wczoraj w całym kraju trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W związku z zakończonymi wakacjami do placówek powrócili uczniowie a na drogach pojawiło się znacznie więcej autobusów i pojazdów. Ponadto zmieniła się też nagle pogoda  z powodu opadów deszczu. Niestety, niektórzy kierujący myślami są jeszcze na urlopie.
Tylko wczoraj na terenie miasta i powiatu kieleckiego doszło do 34 zdarzeń drogowych. W wyniku czterech wypadków jedna osoba zmarła, cztery zostały ranne. Ponadto doszło do 30 kolizji. Dwie z nich spowodowali nietrzeźwi kierujący.
Kierowco!
Pamiętaj, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, na drogach panuje wzmożony ruch. W  wielu miejscach w trakcie wakacji zmienione zostało oznakowanie. Dlatego stosuj się do poniższych zasad:
- wyruszaj w drogę wcześniej;
- za kierownice wsiadaj, gdy jesteś trzeźwy i wypoczęty;
- nie jedź „na pamięć”;
- stosuj się do nowego oznakowania i ograniczeń prędkości;
- pamiętaj, że w okolice szkół powróciły dzieci;
- zachowaj szczególną ostrożność przy omijaniu autobusów i w okolicach przystanków;
- bądź uprzejmy dla innych uczestników ruchu drogowego.
 
Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach