Policyjna praca na rzecz bezpieczeństwa uczniów - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Policyjna praca na rzecz bezpieczeństwa uczniów

Kieleccy policjanci przygotowują się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”, która rozpocznie się z początkiem września. Głównym założeniem akcji jest ochrona najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dlatego jeszcze przed jej rozpoczęciem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sprawdzają oznakowanie i stan infrastruktury w rejonach szkół.

Na terenie miasta oraz powiatu kieleckiego w obrębie szkół oraz przedszkoli, funkcjonariusze sprawdzają właściwe oznakowanie rejonu szkół oraz przejść dla pieszych szczególnie tych, z których korzystają najmłodsi, weryfikują również stan oświetlenia. Wszelkie stwierdzone nieprawidłowości są przekazywane zarządcy dróg, tak aby przed pierwszym dzwonkiem, uzupełnić ewentualne braki i dokonać koniecznych napraw.

Podczas pierwszych dni nowego roku szkolnego policjanci zwrócą szczególną uwagę na ruch w rejonach szkół oraz przedszkoli. W trakcie działań stróże prawa będą weryfikować zachowania kierowców i reagować na wszelkie naruszenia przepisów. Stróże prawa w ten sposób chcą zwrócić uwagę wszystkich dorosłych na konieczność traktowania rejonów szkół oraz przedszkoli w sposób szczególny i z wyjątkową ostrożnością!

 

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach