APEL DO KIEROWCÓW - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

APEL DO KIEROWCÓW

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach apelują do wszystkich kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę!

Okres ferii zimowych to czas, kiedy na naszych drogach jest więcej pojazdów. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie naszych dzieci. Zwracajmy uwagę na ich sposób przewożenia. Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami dziecko do 12 lat nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

Zmieniające się warunki pogodowe w tym niska temperatura, mogą powodować powstawanie miejscowych oblodzeń na drodze co może przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem . Zwróćmy uwagę, że nawet niewielki wzrost prędkości powoduje wydłużenie drogi hamowania. Pamiętajmy, że nie tylko noc ogranicza nasze pole widzenia. Tak samo dzieje się w przypadku oślepiającego Słońca. Odbite od mokrej nawierzchni promienie słoneczne powodują ograniczenie  widoczności nie tylko kierowców ale i pieszych.

 

Opr.K.Sz