Policjanci w „Promyczku” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Policjanci w „Promyczku”

Dzisiaj funkcjonariusze z Komisariatu Policji I oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedzili placówkę wsparcia dziennego „PROMYCZEK” w Woli Kopcowej. Tematem spotkania było omówienie bezpieczeństwa osobistego oraz w ruchu drogowym.

Kieleccy policjanci w związku z feriami zimowymi, prowadzą działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania najmłodszych. Dzisiaj odwiedzili dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „PROMYCZEK” w Woli Kopcowej. Podczas spotkania przekazywali wiedzę na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych. Jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak wybierać miejsca do zabaw, by nie groziło im niebezpieczeństwo. Dzieci nie tylko dowiedziały się o tym, jak rozpoznawać sygnały kierowania ruchem przez policjanta ale i same chętnie chciały się tego nauczyć.

Policjanci przypominali im także o elementach odblaskowych, mających wpływ na nasze bezpieczeństwo. Najmłodsi nie skąpili pytań na temat pracy policjantów. Każde z nich otrzymało poradnik bezpiecznej i dobrej zabawy ze specjalną grą planszową.

 

Opr.KSz