Konferencja Senioralna w Chęcinach - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Konferencja Senioralna w Chęcinach

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji wzięli udział w kolejnej Konferencji Senioralnej organizowanej na terenie kieleckich gmin, tym razem w Zajeździe Pod Srebrną Górą w Chęcinach.

Organizatorami spotkania byli: Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP Renaty Janik, Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach oraz Stowarzyszenie Centrum Doradztwa . Tematem spotkania były problemy zdrowia, aktywności, bezpieczeństwa oraz jakości życia seniorów. Ponadto w konferencji wzięli udział eksperci, którzy podzielili się z uczestnikami swoją wiedzą jak również doświadczeniami. Koniec spotkania uświetnił występ zespołu folklorystycznego ,,Siedlcczanie”.

W trakcie konferencji Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przedstawiła problematykę dotyczącą oszustw ,,na wnuczka”, uwrażliwiając na właściwy sposób reagowania, komunikowania się z odpowiednimi służbami. Sierż. Krzysztof Szczepanik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przypomniał o konieczności noszenia odblasków, zachowania zasad ostrożności podczas jazdy na drogach.


 

Opr.KSS