BEZPIECZNE FERIE W KLUBIE ZIEMOWIT - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

BEZPIECZNE FERIE W KLUBIE ZIEMOWIT

Dzisiaj funkcjonariusz z KP II Kielce wraz z funkcjonariuszem WRD KMP Kielce uczestniczyli w zajęciach w Osiedlowym Klubie ZIEMOWIT KIELCE ul. Mieszka na temat „BEZPIECZNE FERIE” .

W spotkaniu uczestniczyły dzieci przebywające podczas trwających ferii zimowych na warsztatach artystycznych. Najmłodsi na zajęciach uczyli się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zabawach edukacyjnych przeprowadzonych przez policjantów, które miały na celu uczyć ich o bezpiecznym wypoczynku zimowym. Zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa jak należy zachować się w domu, na drodze. Policjanci przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz jak należy z nich korzystać. Duża atrakcją okazał się pokaz kierowania ruchem drogowym przez policjanta.

Ponadto omówiono podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Nauczono najmłodszych jak należy zachować się wobec osób obcych chcących z nimi nawiązać kontakt.

Na koniec spotkania najmłodszym wręczono elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne przypominające o bezpieczeństwie na drodze.

Opr.KS