Bezpieczna droga do Przedszkola Samorządowego 35 - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczna droga do Przedszkola Samorządowego 35

Dzisiaj policjantki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziły Przedszkole Samorządowe nr 35 w Kielcach, gdzie przeprowadziły z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa w drodze do domu i do przedszkola.

Podczas przeprowadzonych zajęć funkcjonariuszki przypomniały najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjantki udzieliły instrukcji w jaki sposób należy przechodzić przez przejście dla pieszych, zarówno to z sygnalizacją świetlną jak i w przypadku jej braku. Dzieci dowiedziały się także, po której stronie drogi należy się poruszać, w przypadku braku chodnika. Przedszkolaków uczulono także, że nie wolno brać jakichkolwiek słodyczy lub „prezentów” od obcych ludzi, a także jak zachować się w takiej sytuacji. Najmłodsi doskonale wiedzieli, że tylko z rodzicami albo dorosłymi opiekunami wolno im wychodzić na spacery i wracać z przedszkola. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach poprzez wykorzystanie zestawu profilaktycznego „ Autochodzik”. Dzięki zabawie lepiej przyswoiły przekazywane informacje z zakresu zasad ruchu drogowego oraz przypomniały sobie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa.

Na spotkaniu z opiekunami wspomniano o aplikacji „ Moja komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania oraz znajdziemy bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce.

Na zakończenie policjantki rozdały dzieciom oraz ich opiekunom opaski odblaskowe podkreślając, że ich noszenie sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni dla kierujących. 

 

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach