Działania „Pasy” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Działania „Pasy”

W czwartek, w godzinach 6:00 – 22:00, na terenie miasta i powiatu kieleckiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, przeprowadzą działania „ Pasy”. Podczas pełnionej służby mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, zarówno przez kierujących jak i pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzać będą również to, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów, kierującemu  grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne. Dodatkowo mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca, który przewozi pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer może również zostać ukarany mandatem, za nie stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów podczas jazdy samochodem. Za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym taryfikator przewiduje grzywnę w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.

Kierowco! Jadąc samochodem odpowiadasz za siebie oraz swoich pasażerów. Pamiętaj, że niezbędnym dla zapewnienia bezpieczeństwa dla wszystkich podróżnych, jest zapięcie pasów.

 

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach