Kierowco zadbaj o swój pojazd oraz uważaj na niekorzystne warunki drogowe - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kierowco zadbaj o swój pojazd oraz uważaj na niekorzystne warunki drogowe

Od wczoraj warunki na drogach uległy znacznemu pogorszeniu, pomimo astronomicznej wiosny na drogach zalega śnieg, a co za tym idzie droga hamowania pojazdów znacznie się wydłuża. Policjanci kieleckiej drogówki przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze oraz zwalają szczególną uwagę, iż stan techniczny naszego pojazdu ma bezpośrednio wpływ na bezpieczeństwo.

W związku ze słonecznymi i ciepłymi dniami marca i początków kwietnia wielu kierujących zmieniło już ogumienie pojazdów z zimowego na letnie.  Niestety panujące od wczoraj warunki atmosferyczne, spowodowały, że warunki na drodze uległy znacznemu pogorszeniu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zwracają się z apelem do kierujących o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas prowadzenia pojazdów. Śliska nawierzchnia powoduje, że droga hamowania pojazdów znacznie się wydłuża.

Policjanci kieleckiej drogówki przypominają o zachowaniu rozwagi na drodze jak również o sprawdzeniu stanu technicznego swojego pojazdu przez wyjazdem. Tylko przez cztery dni działań „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc” funkcjonariusze zatrzymali 44 dowody rejestracyjne. Jeden z zatrzymanych do kontroli pojazdów na osi przedniej miał tak nadmiernie zużytą rzeźbę bieżnika, że widoczna była osnowa opony. Kierujący został ukarany mandatem karnym i zakazano mu dalszej jazdy tym pojazdem. Zdarzały się również przypadki braku badań technicznych, wycieku płynów eksploatacyjnych, pęknięte szyby czołowe, wystające ostre elementy, itp. Ponadto jeden z miłośników szybkiej jazdy zapomniał, że na drogach publicznych poruszając się pojazdem opony nie mogą wystawać poza obrys pojazdu, za co również został zatrzymany mu dowód rejestracyjny i poinformowany został o możliwych konsekwencjach jazdy takim pojazdem.

Pamiętajmy, stan techniczny pojazdu jest jednym z gwarantów naszej bezpiecznej jazdy.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach