Podsumowanie kieleckich działań „Trzeźwy poranek” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Podsumowanie kieleckich działań „Trzeźwy poranek”

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w ramach prowadzonych działań kontrolno - prewencyjnych, po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Alkohol to bardzo częsta przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych, aby ograniczyć ich liczbę, kieleccy policjanci dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, prowadzili wzmożone działania kontrolne.  Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, podczas wtorkowej akcji, przebadanych zostało 625 kierujących z czego ujawniono jednego kierującego w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującemu za jazdę „na podwójnym gazie” zostało zatrzymane prawo jazdy.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach