Działania „Trzeźwy poranek” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Działania „Trzeźwy poranek”

W dniu 18 kwietnia 2017 w godz. 05.00 do 08.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach po raz kolejny przeprowadzą na drogach miasta i powiatu kieleckiego działania pod nazwą ”Trzeźwy poranek”.

Policjanci chcąc zadbać o bezpieczeństwo osób wracających po okresie Świąt Wielkanocnych do swoich domów, będą prowadzić wzmożone kontrole trzeźwości kierujących. Działania tego rodzaju są systematycznie przeprowadzane przez policjantów kieleckiej drogówki i mają na celu ujawnianie kierujących będących pod wpływem alkoholu, jak również pełnią rolę prewencyjną. Prowadzone akcje mają tym samym zapobiegać, tj. uświadamiać kierującym jak ogromne zagrożenie niesie za sobą nieodpowiedzialna jazda. Alkohol jest jedną z wielu przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, które niejednokrotnie są tragiczne w skutkach. W celu zapobiegania takim zdarzeniom policjanci prowadzą wzmożone kontrole. 

Policjanci apelują o rozwagę i trzeźwość w czasie korzystania z dróg, przypominamy aby kierować się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

 

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach