Z najmłodszymi o bezpieczeństwie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Wczoraj w Żłobku Gminnym w Łopusznie policjantki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziły z najmłodszymi dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania najmłodsi mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, jak i bez oraz którą stroną należy się poruszać jeśli nie ma chodnika. W trakcie prowadzonych zajęć przypomniano numery alarmowe, pod które należy dzwonić aby szybko wezwać pomoc oraz jak należy się zachować gdy ktoś obcy chce podarować dziecku prezent lub słodycze. Wspomniano również jak należy bezpiecznie podróżować samochodem, jakie skutki może nieść za sobą jazda bez fotelika i w nie zapiętych pasach.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach poprzez wykorzystanie zestawu profilaktycznego „Autochodzik”. Dzięki zabawie na pewno lepiej przyswoiły przekazywane informacje z zakresu zasad ruchu drogowego.

Na spotkaniu z opiekunami wspomniano o aplikacji „Moja komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania oraz znajdziemy bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce.

Na zakończenie wszyscy milusińscy jak i ich opiekunowie otrzymali elementy odblaskowe.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach