Bezpieczna droga do szkoły - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczna droga do szkoły

Policjantki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziły dzisiaj prelekcję dla dzieci klas 0 Szkoły Podstawowej nr 12 w Kielcach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Podczas spotkania młodzi uczniowie dowiedzieli jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych oraz którą stroną należy się poruszać jeśli nie mamy chodnika. Wspomniano również jak należy podróżować samochodem i jakie skutki może nieść za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. W trakcie prowadzonych zajęć przypomniano numery alarmowe, pod które należy dzwonić gdy potrzebujemy pomocy oraz jak należy się zachować gdy ktoś obcy chce podarować dziecku prezent lub słodycze.

Pogadanka została wzbogacona o zajęcia praktyczne w mini miasteczku Autochodzik. Dzieci poprzez zabawę mogły utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazali się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie na temat bezpiecznej drogi do szkoły pod tytułem „ Z policją bezpieczniej”.

Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy jak i ich nauczyciele otrzymali elementy odblaskowe.

 

Opr. MP

Źródło: WRD KMP w Kielcach