Podsumowanie akcji ”Cross-Quady” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Podsumowanie akcji ”Cross-Quady”

W niedzielę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z przedstawicielami Straży Leśnej przeprowadzili na terenie miasta Kielc oraz powiatu kieleckiego działania pod nazwą” Cross-Quady”.

W związku z zagrożeniami stwarzanymi przez kierujących motocyklami crossowymi i quadami oraz nieprawidłowym użytkowaniem tych pojazdów, kieleccy policjanci wraz ze Strażą Leśną w czasie wspólnie pełnionej służby, zwracali szczególną uwagę na kierujących tymi pojazdami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruch pojazdów silnikowych, zaprzęgowych i motorowerów w lesie jest dozwolony tylko wyznaczonymi drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi może odbywać się tylko wówczas kiedy są one oznakowane znakami dopuszczającymi ruch.  W trakcie prowadzonych działań patrole nie ujawniły wykroczeń popełnionych przez tą grupę kierujących, a zatemdziałania patroli przyniosły pożądany skutek.

Kieleccy Policjanci przypominają, że nieuprawniony wjazd do lasu jest wykroczeniem zagrożonym grzywną. Ponadto quady czy motocykle crossowe rozjeżdżają leśne szlaki, niszczą poszycie, straszą zwierzęta i stanowią zagrożenie dla ludzi.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach