Trwają działania „Trzeźwość”. - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Trwają działania „Trzeźwość”.

Od minionej soboty do końca marca bieżącego roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach na terenie powiatu kieleckiego i miasta Kielce prowadzą działania pod nazwą „Trzeźwość”.

Cyklicznie przeprowadzane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach działania mają na celu przede wszystkim skuteczne eliminowanie z ruchu, uczestników będących pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, a tym samym minimalizowanie zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy. Policjanci kieleckiej drogówki podczas pełnienia służby przeprowadzają wzmożone kontrole trzeźwości kierujących, a w uzasadnionych przypadkach również pieszych.

Działania kieleckiej drogówki, przeprowadzane systematycznie i nagłaśniane przez lokalne media mają również pełnić rolę prewencyjną tj. wytworzyć w świadomości kierujących  przekonanie o nieuchronności kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

W czasie dwóch dni trwania działań funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 920 kierujących i był on bez uwag. Takie kontrole potwierdzają zatem, że uczestnicy ruchu drogowego są coraz bardziej świadomi konsekwencji płynących z jazdy pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, dzięki czemu na drogach naszego powiatu jest coraz bezpieczniej. 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach