Jak bezpiecznie poruszać się po drodze ? - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze ?

Wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Sukowie odbyły się zajęcia warsztatowe, w ramach poznawania przepisów ruchu drogowego. Spotkanie poprowadziła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Przepisy ruchu drogowe nie są łatwe do zrozumienia, zwłaszcza dla najmłodszych, dlatego policjanci kieleckiej drogówki wykorzystują zabawę do ich przekazywania. Najmłodsi korzystają z miasteczka umiejętności drogowych Autochodzik, nieco starsi ze specjalnego programu, który przenosi je na wirtualne skrzyżowania. Takie spotkanie odbyło się między innymi wczoraj z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Sukowie. Uczniowie w czasie trwania warsztatów edukacyjnych z zakresu przepisów ruchu drogowego poznawali przepisy, które pozwolą im bezpiecznie poruszać się rowerem po drodze, a znaki drogowe utrwali dzięki zabawie „pamięć” polegającej na połączeniu znaku z jego prawidłową nazwą. Warsztaty cieszyły się zainteresowaniem i przeprowadzono zostały w małych grupach, w celu dotarcia do każdego ich uczestnika i wytłumaczenia mu spraw, który były dla niego zbyt trudne lub budziły ego wątpliwości. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

            Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zauważyli, że dzięki zajęciom warsztatowym uczniowie łatwiej i szybciej zapamiętują reguły zachowań na drodze. Nauka ze zrozumieniem, od najmłodszych lat skutkuje niewątpliwie zwiększaniem bezpieczeństwa na drogach poprzez wychowywanie świadomych jej uczestników.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach