Działania kieleckiej drogówki – Truck - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Działania kieleckiej drogówki – Truck

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, w dniu 10 marca 2017 od godziny 5:00 do dnia 11 marca 2017 do godziny 5:00 oraz 13 marca 2017 od godziny 5:00 do 14 marca do godziny 5:00, przeprowadzą działania kontrolne pod kryptonimem „Truck”.

Pomimo podjęcia przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Kielcach szeregu zdecydowanych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach, nadal można zaobserwować kierujących, którzy w sposób rażący i notoryczny dopuszczają się naruszeń stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Jednym z takich naruszeń jest niewłaściwy stan techniczny oraz przekraczanie prędkości przez kierujących samochodami ciężarowymi o DMC powyżej 3,5 tony.  Zachowanie takie może być powodem groźnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Podstawowym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie wszelkich naruszeń przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami ciężarowymi o DMC powyżej 3,5 tony oraz zminimalizowanie udziału tej grupy kierujących w zdarzeniach drogowych, poprzez zdecydowane reagowanie na wykroczenia – szczególnie dotyczące stanu technicznego oraz przekraczania prędkości.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach