Działania „Sygnalizator” - czerwone znaczy STÓJ !! - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Działania „Sygnalizator” - czerwone znaczy STÓJ !!

Jutro policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach na terenie miasta Kielce i powiatu kieleckiego przeprowadzą działania pod nazwą Sygnalizator. Akcja prowadzona będzie już kolejny raz, a jej głównym założeniem jest zwiększanie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Zdarzenia drogowe często są wynikiem lekkomyślności kierujących, którzy np. wyjadą z domu za późno do pracy lub na spotkanie i aby zdążyć na czas przekraczają dozwoloną prędkość i nie stosują się do sygnalizacji świetlnej. Dlatego też Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, w związku z ujawnianą podczas codziennej służby dużą liczbą wykroczeń dotyczących przejeżdżania przez skrzyżowanie, gdy sygnalizator nadaje światło barwy czerwonej, po raz kolejny prowadzi działania pod nazwą Sygnalizator.  Jednym z podstawowych celów akcji jest uświadomienie kierującym jak tragiczne w skutkach może okazać się  niestosowanie do w/w przepisu. Policjanci kieleckiej drogówki będą zatem monitorować skrzyżowania a piraci drogowi nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową.

Ponadto prowadzone systematycznie działania tego typu mają zadanie prewencyjne, tj. wytworzenie w świadomości uczestników ruchu drogowego przekonania o nieuchronności kary za naruszenie przepisów. Najwyższą karą natomiast jest pozbawienie kogoś zdrowia lub życia.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach