Jednoślady już na drogach … - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Jednoślady już na drogach …

Kalendarzowa zima nadal trwa, jednak na drogach można już zaobserwować pierwszych miłośników jednośladów, którym nie przeszkadzają niskie temperatury powietrza. Dbając o bezpieczeństwo kierujących, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przypominają, że panujące obecnie warunki atmosferyczne nie są sprzyjające do jazdy jednośladami.

            Na drogach obserwujemy już kierujących rowerami, skuterami oraz motocyklami, którzy pomimo nadal nie sprzyjających warunków atmosferycznych poruszają się po drogach. Zalegający śnieg już stopniał i obecnie nie występują też jego opady, co zapewne zachęca najbardziej niecierpliwych do rozpoczęcia sezonu, należy jednak pamiętać, że wciąż mamy kalendarzową zimę, a zalegający na jezdni piasek, nieczystości oraz nierówności mogą doprowadzić do powstania zdarzenia drogowego z ich udziałem. Ponadto policjanci kieleckiej drogówki skontrolowali już kilkunastu kierujących motocyklami i ujawnili kilka wykroczeń popełnionych przez w/w kierujących, które zagroziły bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W ubiegłą sobotę, podczas wspólnych działań Policji i Straży Leśnej pod nazwą Cross/Quady do kontroli został zatrzymany kierujący motocyklem typu cross, który dokonał nieuprawnionego wjazdu do lasu, a ponadto nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. Już następnego dnia, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ujawnili kolejnego kierującego motocyklem, który również nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania, a ponadto poruszał się z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. 23 letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego, w miejscowości Zgórsko, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h poruszał się z prędkością prawie 90 km/h.

            Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów, kierowanie się trzeźwością i zdrowym rozsądkiem oraz właściwym doborem środków transportu do panujących warunków atmosferycznych.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach