Akcja „Cross/Quady” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Akcja „Cross/Quady”

Jutro policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz funkcjonariusze z Komisariatów I i IV Policji w Kielcach wspólnie z przedstawicielami Straży Leśnej, w godzinach do 09:00 do 17:00 przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Cross/Quady”.

W związku ze zgłaszanymi przypadkami uprawiania ekstremalnej jazdy po terenach leśnych i w innych miejscach niedozwolonych pojazdami typu Quad oraz motocyklami crossowymi kieleccy policjanci wspólnie ze Strażą Leśną przeprowadzą działania mające na celu wyeliminowanie tego typu zagrożeń. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruch pojazdów silnikowych, zaprzęgowych i motorowerów w lesie jest dozwolony tylko wyznaczonymi drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi może odbywać się tylko wówczas kiedy są one odpowiednio oznakowane. Wspólne patrole pojawią się w rejonie kompleksów leśnych, a kontrole podlegać będą zwłaszcza na zapobieganiu wjazdów do lasów nieuprawnionych pojazdów, sprawdzaniu ich stanu technicznego, trzeźwości kierujących oraz wymaganych dokumenty.

Podstawowym celem prowadzonych działań będzie ujawnianie kierujących naruszających w sposób rażący przepisy wyszczególnione w takich aktach normatywnych jak: Kodeks Wykroczeń, Ustawa z dnia 28 września 1991 r. o lasach oraz Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Kieleccy Policjanci przypominają, że nieuprawniony wjazd do lasu jest wykroczeniem zagrożonym grzywną. Ponadto miłośnicy quadów czy motocykli crossowych powinni mieć świadomość, że lasy, parki i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem do sprawdzania umiejętności poruszania się na tego typu pojazdach.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach