O bezpieczeństwie z najmłodszymi - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

O bezpieczeństwie z najmłodszymi

Wczoraj policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziły prelekcje o szeroko rozumianym bezpieczeństwie z dziećmi uczęszczającymi do niepublicznego przedszkola "Baja Patataja". Najmłodsi dowiedzieli się między innymi jak bezpiecznie spędzać czas oraz jak unikać niebezpieczeństw.

W celu zwiększania bezpieczeństwa na drogach policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziły prelekcje o bezpieczeństwie, dla różnych grup wiekowych dzieci uczęszczających do niepublicznego przedszkola "Baja Patataja" mieszczącego się w Kielcach. Podczas zajęć funkcjonariuszki podejmowały tematykę kontaktów z osobami nieznajomymi, niebezpiecznymi zwierzętami oraz zasad prawidłowego zachowania na drodze. Najmłodsi dowiedzieli się jak zachować się gdy ktoś kogo nie znają oferuje im słodycze lub prezenty oraz dlaczego nie wolno podchodzić do bezpańskich psów. Ponadto policjantki zwróciły szczególną uwagę na przyswojenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowego związane między innymi z przejściami dla pieszych, a policjantki przypomniały jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, w których miejscach jest to zabronione i jak zachować się gdy w najbliższej okolicy nie ma oznakowanego przejścia dla pieszych.

Na zakończenie każdej prelekcji policjantki sprawdziły jak uważnie przedszkolaki słuchały cennych rad. Przy pomocy miasteczka umiejętności drogowych najmłodsi wcielając się zarówno w role kierujących jak i pieszych demonstrowali nabyte umiejętności.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach