Bezpieczny pieszy – działania kieleckiej drogówki - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny pieszy – działania kieleckiej drogówki

Jutro na terenie miasta Kielce i powiatu kieleckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach będą prowadzić akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania będą polegały na ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez pieszych oraz wykroczeń w relacji pieszy/kierujący, kierujący/pieszy.

Wszelkie akcje prowadzone przez policjantów kieleckiej drogówki mają na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Jutrzejsze działania mają zwrócić uwagę uczestników ruchu drogowego, że każde zdarzenie drogowe z udziałem pieszego może skończyć się tragicznie. Nie bez przyczyny bowiem piesi i rowerzyści nazywani są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Funkcjonariusze podczas pełnienia służby będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane prze tą grupę oraz na te popełnione przez kierujących a zagrażające pieszym.

Działania, które systematycznie prowadzone są przez funkcjonariuszy z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zmierzają do zwiększenia świadomości uczestników ruchu drogowego dotyczącej ich bezpieczeństwa, a co za tym idzie zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach