Kolejne działania kieleckiej drogówki - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kolejne działania kieleckiej drogówki

W najbliższy poniedziałek, tj. 13 lutego 2017 roku na terenie miasta Kielce i powiatu kieleckiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze kieleckiej drogówki podczas pełnienia służby będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz wykroczenia popełniane przez kierujących, które są wykroczeniami przeciwko bezpieczeństwu pieszych. Każdy z nas musi mieć świadomość, że w chwili zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu, pieszego nie chroni nic, podczas gdy osoby znajdujące się w pojeździe chroni szereg zabezpieczeń .

Cyklicznie przeprowadzane działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu poprzez uświadamianie zarówno pieszym jak i kierującym jak tragiczne w skutkach mogą okazać się popełniane przez nich wykroczenia.

Ponadto tego rodzaju akcje pełnią również rolę prewencyjną, tj. wytworzenie w świadomości pieszych i kierujących przekonania o nieuchronności kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

 

Opr. MPK

Źródło: KMP w Kielcach