Kolejne spotkanie z małymi „koroniarzami” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kolejne spotkanie z małymi „koroniarzami”

W ramach działań bezpieczne ferie, funkcjonariusze Komend Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach podczas obozów dochodzeniowych dla dzieci zrzeszonych w KKP Korona Kielce, przeprowadzają cykl spotkań warsztatowych z różnymi grupami wiekowymi małych piłkarzy. Prelekcje dotyczą bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas ferii zimowych.

To już czwarte z  pięciu spotkań z małymi piłkarzami, które będą odbywają się podczas ferii zimowych. Tym razem policjanci spotkali się z dziećmi z rocznika 2008 i 2009. Podczas zajęć, funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.  Mali sportowcy brali aktywny udział w zajęciach i wykazali się świetną wiedzą na temat tego jak wybrać bezpieczne miejsce do zjeżdżania na sankach, gdzie jeździć na łyżwach oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas jazdy na nartach. Nie mogło zabraknąć również tematyki o bezpieczeństwie własnym oraz o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Po części teoretycznej przyszedł czas na sprawdzenie swojej wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Mali słuchacze mogli wcielić się w rolę pieszych i kierujących pojazdami za pomocą miasteczka umiejętności drogowych autochodzik.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczestnikom opasek odblaskowych i podkreśleniem roli widoczności pieszych na drogach.

Opr: MPK

Źródło: KMP w Kielcach