„Alkohol i Narkotyki” na drogach powiatu kieleckiego - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„Alkohol i Narkotyki” na drogach powiatu kieleckiego

Od piątku 10 lutego od godziny 06:00 do 11 lutego do godziny 06:00 na drogach powiatu kieleckiego prowadzona będzie akcja pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. Celem tych działań jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze kieleckiej drogówki podczas pełnienia służby będą kontrolować m.in. stan trzeźwości kierujących pojazdami. Działania te mają na celu skutecznie eliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, jak również zminimalizowanie ilości zdarzeń z udziałem tej grupy osób.

Działania te mają również funkcję prewencyjną tj. zwiększają świadomość kierujących, że jazda na „podwójnym gazie” stanowi olbrzymie zagrożenie zarówno dla nich, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Opr.MPK

Źródło: KMP w Kielcach